ראיון עליזה בלוך (וידאו) – בית שמש לאן? פרק 2

“ראיון עם ראש העיר ד”ר עליזה בלוך”, בראיון היא מדברת על הכל בצורה בהירה וברורה ללא צנזורה וללא שאלות מקדימות. לצפייה באיכות טובה צפו דרך המחשב.

את שרשרת המילים: ראיון עליזה בלוך כנראה שמעתם לא פעם, אך הראיון הנדיר הזה אינו דומה למה שראיתם או שמעתם עד היום. 

לאחר שהצגנו בפניכם את הפרק הראשון בסידרה ‘בית שמש לאן’ אנו מביאים בפניכם את הפרק השני, שאותו ייחדנו לראיון מקיף עם ראש העיר ד”ר עליזה בלוך. לאחר שליש מכהונתה של ראש העיר הגיע הזמן להצביע על הישגים, הראיון בוצע ללא שאלות מקדימות וללא שום צנזורה.

שאלנו את ראש העיר מגוון שאלות הנוגעות בחינוך, תחבורה, שיפור פני העיר, וגם בפרישת הבכירים. בנוסף שאלנו אותה אודות בית החולים, וגם אודות השכונה החדשה שהולכת ונבנית רמה ד’, במה בניית שכונה זו שונה מבניית השכונות ג’1 וג’2. ובעיקר ניסינו להבין איך השינוי שהיא הבטיחה טרום הבחירות בא לידי ביטוי בימים אלו.

לאחר הראיון הזה תבינו טוב יותר לאן פניה של בית שמש מועדות בשנים הבאות, ובמה ראש העיר מתעסקת בלשכתה עד השעות הקטנות של הלילה – קחו רמז “השלמת פערים”.

התחלנו את הראיון עם רשימת ההישגים של ראש העיר מתחילת הקדנציה, שמענו מפיה איך היא רואה את העיר, ומהם הנקודות החשובות שלדעתה ראוי להתמקד בהם. שאלנו אותה מדוע היא מטפחת את רמה ב’ – אותה שכונה המתגוררים בה רוב הקיצוניים בעיר, על חשבון העיר הוותיקה?

עוד שאלנו אותה על אודות מאמציה להביא זוגות חילוניים לעיר, מה יש לה להציע להם?

בנוסף דיברנו איתה על חינוך האם יש ילדה חרדית שתשאר שנה הבאה בבית, ומה עם כיתות הלימוד החסרות כאן בעיר.

כמו כן לאחר שראש העיר ד”ר עליזה בלוך טענה בתקופת הבחירות שרמה ג’ לא נבנתה כמו שצריך, שאלנו אותה כיצד היא בונה את רמה ד’? 

בנוסף שאלנו את ראש העיר על הקווים לבית החולים, ועל בית החולים עצמו העתיד להיבנות בעיר, לאחר מכן גם שאלנו אותה על מצב הכבישים והפקקים פה בעיר.

לא פסחנו גם על שאלת פרישת הבכירים מהלך החצי שנה האחרונה, וקינחנו באלה האם ראש העיר נפגשת מפעם לפעם עם שלושת נציגנו בכנסת, השרה עומר ינקלביץ’, חבר הכנסת הרב משה אבוטבול, וחברת הכנסת הגב’ קטי שטרית.

בראיון המיוחד הזה הוספנו צילומים מהארכיון שלנו בכדי שתוכלו לראות במו עינכם את השינוי ההולך ונרקם בבית שמש. ישנם מקומות שהיינו צריכים לחזור ולצלם אותם בשנית משום שהצילומים הקודמים הפכו לבלתי רלוונטיים – עקב השינוי הרב שחל באזור המצולם.

ראיון עם עליזה בלוך צפייה מהנה. (לאיכות מיטבית צפו דרך המחשב)

כתבות אחרונות