בית שמש לאן? פרק 1 – רמת בית שמש ד’

בשבוע שעבר הצגנו בפניכם את המבוא לסידרה בית שמש לאן, היום נתחיל בסידרת פרקים שנקראת “בית שמש לאן?” בכל פרק נסקר תחומים מקומות או אנשים מסויימים בעיר, והיום נעסוק על קצה המזלג ברמת בית שמש ד’, זהו מעין פרק מבוא לשכונה החדשה ההולכת ונבנית בשכנות לרמה ג’1.

לפרק הנוכחי התלוונו אל יו”ר ועדת תכנון ובנייה הרב שמעון גולדברג, שהסביר והראה לנו איך בונים שכונה בצורה יעילה, כך שהתושבים יגיעו לשכונה מוכנה ולא לאתר בנייה, כפי שנעשה בשכונת רמה ג’. זוהי בהחלט המדיניות של ראש העיר ד”ר עליזה בלוך שאמרה: אני אדאג שהתושבים בשכונות החדשות יתאכלסו רק לאחר שהשכונה תהיה מוכנה, וזה אכן נזקף לזכותה, לזכותו של הרב גולדברג ושל אדריכלית העיר עד לא מזמן הגב’ יעל היימן.

בפרק הזה נסקור לכמה וכיצה מחולקות השכונות שבתוך רמת בית שמש ד’, ובעיקר נראה לכם את המקומות הן מהאוויר והן מהקרקע. כפי שתוכלו לראות הבנייה היא אכן בשיאה, ולאור העובדה שנמכרו כבר כ-75% מהדירות מתגברת השאלה מדוע צריכים להשקיע מיליון שקלים בשיווק השכונה?

אז נניח לרגע את מיליון השקלים בצד, בזה נטפל פעם אחרת, כעת נעסוק בחלוקת השכונה, בסגנון האנשים שהולכים להתאכלס שם ובעיקר בשוני בבנייה בין רמת בית שמש ג’ לרמת בית שמש ד’.

רמת בית שמש  ד’ בשלב הראשוני מתחלקת לחמש שכונות, ד’1, בשלבי בנייה מתקדמים, מועד האיכלוס בעוד כחודשיים, ד’2 גם בשלבי בנייה מתקדמים, שם מועד האיכלוס יהיה בעוד כ-3 חודשים, ד’3 בשלבי בנייה, מועד האיכלוס בעוד כחצי שנה, ד’4 בשלבי פיתוח, יש כבישים אך הבנייה טרם החלה, ד’5 בשלבי מכרז, שם הבנייה תהיה שונה מכל דבר אחר שהכרנו כאן בעיר, בד’5 הקבלן עצמו יבנה את השכונה מתחילתה ועד סופה, כולל כבישים שצ”פים עמודי תאורה וכמובן הדירות, ולכשייסיים הוא ימסור אותה לעירייה.

מבחינת כמות אוכלוסייה, מדובר ב-10,000 יחידות דיור כשהשכונה ד’3 היא הגדולה שבהם, שכונת רמת בית שמש ד’ תהיה בעלת צביון חרדי על כל גווניו ספרדים, ליטאים וחסידים, דבר שיכול בהחלט להפוך את בית שמש לעיר עם רוב חרדי מוצק. 4500 דירות כבר נמכרו במחיר למשתכן, ועוד כ-3000 דירות בשוק הפרטי, דהיינו כ-75% מהדירות כבר נמכרו, עדיין יש 2500 דירות פנויות בעתיד הקרוב ולדברי אחד המתווכים ריבוי הדירות שבבנייה כאן בעיר ומשבר הקורונה ללא ספק יורידו את מחירי הדירות בבית שמש בצורה משמעותית. (על ירידת מחירי הדירות שצפויות נעסוק באחד הפרקים הבאים).

וכעת נעבור לדובדבן שבקצפת. זוכרים שבשבוע שעבר חנכו את המקווה הראשון ברמה ג’2? (מספר שנים לאחר שהשכונה הוקמה) אז ברמה ד’ בניית המקווה בעיצומה – עוד לפני שהדיירים החלו להתאכלס, דבר המחדד את כוונותיה הברורות של ראש העיר שלתושבים מגיע לגור בשכונה ולא באתר בנייה. בד’1 ו-2 יש כבר כבישים מסומנים, מדרכות עם אבני שפה צבועות, עצים ואף תחנות אוטובוס. כעת ממתינים לתקציב שיגיע ממשרד החינוך בכדי להביא 50 מבנים זמניים למוסדות חינוך.

תודה לכל העוסקים במלאכה, תודה לראש העיר ד”ר עליזה בלוך, לראש העיר הקודם חבר הכנסת הרב משה אבוטבול, ליו”ר ועדת תכנון ובנייה הרב שמעון גולדברג שאף השתתף בכתבה, ליו”ר ועדת תכנון ובנייה הקודם הרב משה מונטג, לאדריכלית העיר לשעבר הגב’ יעל היימן, ולמהנדסת העיר הגב’ ענבר וייס.

3 תגובות

  1. מחכים שתעשו כתבה על רמה ה’ .בתור אדם חילוני שמחפש לקנות מבין שגם את רמה ה’ כבשו החרדיים

  2. כתבה מגמתית. המחירים יעלו וימשיכו לעלות. אתם הזויים. רק מי שזכה במחיר למשתכן זכה בלוטו כל האחרים נדפקו. אין מספיק דירות ההצעה של 10000 יחידות לא מספק את החוסר העצום שקיים.

השאר תגובה

כתבות אחרונות