בית שמש לאן? – מבוא

בית שמש לאן?

החל ממחר תצא לאור סידרה בת כ-40 פרקים על העיר בית שמש, אשר תגע בכל הנושאים: בבניה המאסיבית בחינוך, תרבות, רווחה, בריאות, כבישים, ניקיון, יחסי דתיים חילוניים ועוד.

חלק מהפרקים יעסקו בתחקיר, וחלקם יעסקו בסיקור.

בית שמש היא לא סתם עוד עיר, אלא היא עיר שתמיד מופיעה בכותרות, רוב הפעמים היא מוצאת את עצמה בכותרות התלושות מהמציאות, אך כותרות אלו אינם מצליחות למשוך את רגלי קוני הדירות הפוטנציאלים מכאן, נהפוך הוא, הקונים נוהרים לכאן באוטובוסים.

בית שמש היא גם עיר בתהליך: תהליך בניית שכונות חדשות, תהליך סלילת כבישים חדשים, תהליך בחירת רב עיר חדש, אולי גם בית חולים חדש, אך בעיקר בתהליך של סובלנות הדדית.

אז נכון שרמזור לא תמצאו כאן בעיר, גם לא להולכי רגל – דבר שיוצר כאן בכל בקר פקקים מרובים, אבל אנשים הצבועים במיטב צבעי הקשת תצמאו בכל רחוב ובכל פינה בעיר.

בית שמש היא עיר עם הסטוריה ארוכת שנים אך רק בעשור האחרון היא החלה להתפתח. אנו רחוקים אמנם שנות דור מראשון לציון ואשדוד, יקח עוד זמן עד שיהיו כאן אולמות תצוגה של רכבים, או עד שנראה כאן סניפים של חברות גדולות, לבינתיים נצטרך לנסוע לעיר הבירה.

אז אם נשפוט את בית שמש רק לפי העשור האחרון נוכל לטפוח לעצמנו על השכם ולומר כמה טוב שעד לכאן הגענו, ואם נצא מנקודת השיפוט על הכבישים העצים והאבנים ונתרכז בעצמנו, נדע כי אנו האנשים יכולים לעשות את העיר טובה יותר.

וכפי שאמרה השופטת דורית בייניש: רחביה היא שכונה יוקרתית לא מפני שחיו בה עשירים אלא מפני שחיו בה אינטלקטואלים, אנשי רוח, וכו’. ביכולתינו אם כן להפוך את בית שמש לרחביה של מדינת ישראל, אם רק נהיה שקועים מעט יותר בספרים, ואם רק נדע לכבד זה את זה ולאהוב זה את זה.

אנו צוות רווח הפקות מקווים שתהנו מהסידרה, ותפיקו ממנה דברים טובים, אין בכוונתינו לייפות את המציאות או חס ושלום להיפך, אלא נביא לפניכם את הדברים כהוויתם.

צפייה מהנה.

השאר תגובה

כתבות אחרונות