בית שמש – ירידה דרסטית במספר מכירת הדירות החדשות

אחד המתווכים הבכירים סיפר לנו בחשאי כי בחצי שנה האחרונה מספר מתווכים בבית שמש חרשו מזימה קבוצתית להעלות את מחירי הדירות בבית שמש ובכך לגרוף לכיסם דמי תיווך שמנים יותר, לא פעם נחשפנו לסיפור על אחד שפרסם כי הוא מוכר את דירתו, מיד התקשר אליו מתווך ואמר לו שהוא יכול למכור את דירתו ב-20% יותר ממה שהוא הציע, בתנאי שיתן לו בלעדיות, המוכר התפתה והלך שולל אחר מתק שפתיו של אותו מתווך, ועד היום הוא חולם כי יצליח למכור את דירתו במחיר לא שפוי, הוא שכח שהקורונה היכתה ברוב תושבי מדינת ישראל, והכסף אזל מכיסם.

חיזוק לדברים שאמרנו כי בבית שמש מספר מתווכים החליטו להעלות את מחירי הדירות בצורה לא ריאלית, קיבלנו מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפרסמה לאחרונה כי למרות שישנם ערים ברחבי הארץ שרשמו עלייה בממספר מכירת הדירות החדשות בבית שמש רואים ירידה דרסטית.

לפי הנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בירת הדירות החדשות היא העיר אשקלון, שם נמכרו בחודשים מרץ-מאי 2021 1,164 דירות חדשות, ואף בערים רבות בארץ נרשמה עלייה במספר מכירות הדירות לעומת התקופה הקודמת.

ומה עם בית שמש? בבית שמש נרשמה ירידה ניכרת, ולפי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נמכרו 233 דירות חדשות בלבד לעומת 389 בתקופה הקודמת, וזאת למרות הבנייה המואצת בעיר בית שמש. פנינו לאותו מתווך שסיפר לנו כי הירידה במכירת הדירות בבית שמש נבעה כתוצאה ישירה מהעלאת מחירי הדירות בבית שמש שלא בצדק. כנראה שהציבור יותר חכם מהקבלנים והמתווכים גם יחד.

השאר תגובה

כתבות אחרונות