בית שמש חוגגת: הצעת מחליטים תובא ביום ראשון הקרוב להצבעה בישיבת הממשלה הקרובה

לאחר עבודה מאומצת של ראש העיר ד”ר עליזה בלוך שנפרשה לאורך 3 שנים, לקידום ‘הצעת מחליטים’ לטובת העיר בית שמש, היא יכולה כעת לטפוח על שכמה בסיפוק ולומר כמה טוב שעד לכאן הגענו. היא עשתה את הכל כמעט לבד, ד”ר בלוך נסעה לירושלים להיפגש עם שרי הממשלה, ואלו עלו ברגל בזה אחר זה לפגישת המשך בבית שמש, גם מנכ”לי משרדי הממשלה הגיעו לעיר כולם ביחד וכל אחד לחוד.

בליל בחירתו של ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החלופי יאיר לפיד ראש העיר עליזה בלוך שיגרה אליהם הודעה ובה נאמר:

הנה זה קורה. ראש ממשלת ישראל! כל הכבוד לך על ההובלה, על האחריות והממלכתיות. מרגש מאוד. צעד קטן לאדם.... צעד ענק למדינת ישראל! כמו שאתה יודע, בית שמש מייצגת את האתגרים וההזדמנויות של מדינת ישראל. מזמינה אותך להתחיל אצלנו ובטוחה שתוביל החלטה שתקדם את העיר בית שמש. אחרי הרבה דבורים, זה הזמן לממשלה לעשות למען העיר שיכולה להיות סמל של החיבורים!. נשתמע ושיהיה בהצלחה עצומה!

בל נשכח שהצעת המחליטים עליה עמלה ראש העיר נעשתה בחלק מהתקופה תחת אופוזיציה לוחמת, יח”צ כושל ותקשורת מנומנמת ולא מפרגנת, אבל כשמגיע לפרגן אנחנו כאן, ונהנה מהרגע הכל כך משמח הזה כמה שרק אפשר.

לאחר שממשלת נתניהו נתנה כתף קרה ובשנה שעברה לא סייעה לעיר בית שמש, ובחרה משום מה לסייע לאשקלון, ממשלת בנט “כולה” נרתמה לטובת העיר בית שמש, והשכילה להבין כי צריכים לשים כסף, והרבה, על מנת להבריא את העיר בית שמש שהתפתחה למימדים גדולים ועצומים. העיר בית שמש למעשה לקחה על עצמה את נטל מצוקת הדיור של הציבור החרדי, ובד בבד היא הכפילה את עצמה.


אמש ישבה ראש העיר עליזה בלוך עד השעות הקטנות של הלילה, כשהיא מכונסת בלשכתה, רוכנת על טיוטת ההצעה, ומתזזת לפה ולשם את עוזר הדובר עקיבא שפיגלמן. היא לא ויתרה על קוצו של יוד, ולא בחלה גם בהרמת קול על שר כזה או מנכ”ל אחר, היא יודעת שזאת הזדמנות של פעם בחיים לשנורר לבית שמש.


עליזה בלוך נמצאת כבר חצי שנה ללא אופוזיציה, ונראה שהיא נהנית מכל רגע, הלבד הזה עושה לה טוב, למעשה זו החצי שנה הכי פורייה שהיתה לה בקדנציה, חצי שנה שבה שופצו הכי הרבה כבישים ומדרכות, הוחלפו פחים, נבנה פארק נינג’ה הדור ביופיו ברמה א’, הוקם פארק כלבים ועוד. בנוסף בחצי שנה האחרונה היא חנכה את היכל התרבות אשר מתקיימים בו עשרות אירועים עם אולמות מלאים, וגולת הכותרת היא הצעת המחליטים שתאושר בישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב.


מהי בעצם הצעת המחליטים?


ההצעה הזו מתקצבת את בית שמש על סך של מיליארד שקלים ונוגעת בכל תחומי החיים של תושבי בית שמש, חינוך, תעסוקה, תעשייה, תחבורה, תרבות, קליטה, תשתיות, בריאות ועוד. כל משרדי הממשלה נרתמו לטובת העיר, וזו בהחלט סיבה למסיבה.

המספרים אמנם מראים סיוע במליארד שקלים אך אם נתבונן, נראה שישנם תקציבים שלא נרשם בהם סכומים והם נאמדים בסך חצי מיליון שקלים נוספים כדוגמת בניית מתקן לפינוי פסולת ועוד.


משרד החינוך מקצה 20 מיליון שקלים לפיתוח תשתיות היקפיות לבינוי כיתות (לא קרוואנים).

משרדי האוצר ושירותי דת יקצו 4 מיליון לשיפוץ מקוואות.

משרד הפנים יקצה 30 מיליון שקלים לפיתוח תשתיות תומכות לבינוי מוסדות ציבור. עוד יקצה משרד הפנים 15 מיליון לשידרוג תשתיות בעיר הותיקה.

משרד התחבורה יקצה 213 מיליון שקלים לתכנון נתיב העדפה לתחבורה ציבורית, ו-30 מיליון שקלים לבניית מסופי תחבורה ציבורית.

משרד האוצר והתחבורה יקצו על הסדרת והתאמת רחובות לנסיעת מפרקיות (אוטובוס אקורדיון) 15 מיליון שקלים.  

20 מיליון שקלים יוקצו לסלילת נתיבים לאופניים ו-10 מיליון ₪ על תכנון מחלף בסמוך לביג. (בית שמש כידוע ללא רמזורים, ועכשיו רוצים לקחת לנו גם את הרמזורים הסמוכים לבית שמש, גיוואלד!!! עוד יגדל פה דור שלם שלא ידע מה זה רמזור)

לא נלאה אתכם במספרים, רק נאמר שהצעת המחליטים תתן חיזוק מוניציפלי לעיר, תתרום לפריון תעסוקה ופיתוח כלכלי, תמשוך לכאן יותר עסקים, תשפר את רמת האוריינות הדיגיטלית בבית שמש, ותגע בכל פינה שהיא יכולה על מנת לשפר את תנאי המגורים בעיר בית שמש.

בנוסף יוקמו מיזמים חברתיים שונים, כגון הקמת מרכז קיימות, וסיוע בחינוך לילדי עולים.

גם ברווחה יהיה שיפור וחיזוק משמעותי כאשר יקלטו עו”סים נוספים (בדרך כלל נוספות) ויוסיפו לעו”סים ששה תקנים. כמו כן תוקם שלוחה למחלקת הרווחה ברמת בית שמש.

ומה עם בית החולים? מבין הערים הגדולות בית שמש נמצאת במרחק הגדול ביותר לבית החולים, ולכן נשקלת האפשרות לבנות כאן שלוחה של בית החולים במשולש בין רמה ג’ ד וה’.

בית שמש נמצאת בין האחרונות ברוב הפרמטרים, בנושא התרבות ההשקעה לנפש היא 100 שקלים ואנו במקום הלפני אחרון בטבלה. גם סך המצלמות לתושב אנו נמצאים בין המקומות האחרונים.


מאתמול בשעה 23:45 כאשר המעטפה ובה הצעת המחליטים על סך מיליארד שקלים נכנסה אל הקודש פנימה, בית שמש נכנסה לדריכות עד לאישור הצעת המחליטים. שרי הממשלה הביעו תמיכה גורפת בהצעה, ולכן ביום ראשון הקרוב הצעת המחליטים תאושר.


האם בכך תמו בעיותיה של בית שמש? לא ולא. בבית שמש ישנם כאלף קרוואנים של מוסדות לימוד ובתי כנסת, וגם סכום של 3 מיליארד לא יספיק. אין כאן תחנה מרכזית ולא בית חולים ואנו עוד רחוקים שנות דור מלהיות כאחת הערים בארץ, אבל היום נעשה צעד משמועתי עבור העיר ואנו שמחים, חוגגים ומברכים על כך.

תודה רבה לראש העיר עליזה בלוך על העבודה הגדולה  וההיסטורית שעשתה למען העיר בית שמש. ולסגנית ראש העיר רינה הולנדר שדברה עם השרים וחברי הכנסת בנוגע להצעת המחליטים.

השאר תגובה

כתבות אחרונות