בית שמש אינה שק החבטות של התקשורת הארצית

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך התראיינה לפני זמן קצר לאור הלר במסגרת התוכנית ‘חמש עם רפי רשף’, ובה נשאלה על הדרת שמם הפרטי של הנשים משמות הרחובות בשכונת נוה שמיר. ד”ר בלוך בתגובה: “מאיפה הבאת את זה, אתה אומר משהו שאין לו בשר”. ואני אוסיף ואומר “עובדה”!!! ולא דימיון, יש רחוב ששמו חביבה רייך, ומנגד רחוב ששמו אלבז ולא נתן אלבז, אז על איזה הדרת נשים הם מדברים שם בתשקורת? האם הם עוצמים עיניים ולא רואים את האמת?

הראיון התקיים בעקבות הצבעת מועצת העיר שלשום (22-9-20) שבה הוחלט לשנות את שמות הרחובות בשכונת נוה שמיר העתידית לשמות ציוניים. זהו הישג אדיר לראש העיר ד”ר עליזה בלוך ולמ”מ וסגן ראש העיר מר משה שטרית, והתקשורת במקום לפרגן היא מעלה טיעון חסר בסיס של הדרת נשים? האם התקשורת עוצמת את עיניה ולא רואה שיהיה רחוב ששמו חביבה רייך?

ולכן אני אומר לאנשי התקשורת אור הלר וחבריו בקול גדול: אנו תושבי בית שמש מישירים אליכם מבט ואומרים לכם בגאווה: “צאו מעימנו, בית שמש אינה שק החבטות שלכם”.

הילה מועלם

בכל פעם שמשעמם לכם אתם מגיעים אלינו לביקור וחובטים בנו. אז מהיום המשחק משתנה ובכל פעם שתדברו שטויות אנחנו נבקר אתכם ונציג את טעויותיכם קבל עם ועדה, הרי היה לנו ממי ללמוד…. ויש לנו חדשות בשבילכם, שיכללנו את השיטה שלכם. אנו לא ניתן לשקר לעוור אתכם.

כמה שטויות יכולים לומר בכתבה אחת?

אז מתחילים:

1. אור הלר: סערה סביב הכוונה להסיר שמות של נשים ברחובות בבית שמש.

-מדובר ברחובות שלא נולדו עדיין אז מה זאת אומרת להסיר? להסיר זה משהו שהיה קיים.

2. הלר: להסיר שמות של נשים, במקום רחוב אנה פרנק, פרנק. במקום רח’ שרה אהרונסון רח’ אהרונסון.

– נו תמשיך למה הפסקת? הרי ישנם ברמה ה’ 15 רחובות חדשים, אז אמשיך במקומך במקום רח’ נתן אלבז רח’ אלבז, במקום רח’ יוסף טרומפלדור רח’ טרומפלדור, במקום רחוב רועי קליין רח’ קליין, במקום רח’ פייבל פרנקל, רח’ פרנקל. להסיר שמות של נשים אה? ומה תגידו על רחוב חביבה רייך, אם כדברכם החרדים לא רוצים שיהיו רחובות עם שמות נשים למה פה הם הסכימו?

3. הלר: אפילו את מוחקת נשים בבית שמש?

-באמת אתה חושב שהיא מחקה נשים בבית שמש? נכון ראש העיר ד”ר בלוך היא לא פמניסטית שלא עשתה כלום בחיים, וכל היום מייללת למה לא משריינים אותנו? למה פוגעים בנו? היא הלכה בכוחות עצמה וקיבלה תואר ד”ר בזכות התמדתה, לא בגלל היותה אשה ולא למרות היותה אשה, אלא בתור בן אדם נורמלי שהולך ולומד לתואר ראשון ושני (כן יש דברים כאלה), ד”ר בלוך גם ניהלה בית ספר וכיום היא מנהלת עיר, כן והיא אשה. אז מר הלר, ד”ר בלוך לא מוחקת נשים.

4. הלר: למה לקרוא לרח’ רמון ולא רח’ רונה רמון?

-חמודי אין רחוב רמון יש רחוב השלושה וזה לא רק על שמה של האשה רונה, אלא גם על שמם של בעלה ובנה. הדרת גברים אה?

5. הלר: האופוזיציה בבית שמש אומרת.

-מי? האופוזיציה? אין אופוזיציה כל הסיעות הם בקואליציה. יותר נכון יש מתנגדים, אולי לאלו שלחשו לך באוזן קראת אופוזיציה, נדון אותך לכף זכות.

6. נריה: זאת התחרפנות לא נורמלית שיש לנו פה דיון בשידור על האם שם של אשה יכול להופיע.

-מסכים איתך, זו בהחלט התחרפנות שאתם עורכים על כך דיון משום שאין כאן מחיקת שמות של נשים ואני מפנה אותך לסעיף 2.

במקרה הנוכחי קשה לי מאד להבין את התנהגותה של התקשורת, הרי דבר ראשון לפני שמראיינים ראש עיר המראיין וצוות הפרשנים שסביבו צריכים לעשות שיעורי בית, אם הם היו לומדים את החומר, בטוחני שהיו מדברים אחרת, אבל בית שמש היא ילד הכאפות של המדינה ומותר לכל אחד לחבוט בה כרצונו.

ולכן אסכם את הכתבה במשפט שאותו אמרה בראיון ראש העיר בכבודה ובעצמה: בבית שמש אין הדרת נשים, עובדה שבחרו אשה לראשות העיר.

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני