בית חולים הדסה פתח שלוחה בבית שמש

היום נחנכה שלוחת הדסה בבית שמש, במעמד בכירים מהכנסת, העירייה ובית החולים | שר הבריאות משה ארבל: אני מבקש לחזק את הקהילות ובית שמש עתידה להפוך אחת הערים הגדולות בישראל. | ראש העיר עליזה בלוך: אנו עושים היום היסטוריה בבית שמש. | בשלוחה ינתנו שירותים רפואיים מסויימים, ובשלב הזה לא יִפָּתַח מיון.

היום בקניון נעימי התקיים טקס חנוכת שלוחת הדסה בעיר בית שמש.

הכנס התקיים במעמד שר הבריאות משה ארבל, יו”ר ועדת הבריאות ח”כ אוריאל בוסו, נשיאת הדסה הגב’ רודה סמולו, יו”ר הדסה הגב’ דליה איציק, מנכ”ל הדסה פרופ’ יורם וייס והמארחת ראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך.

את הקשר בין בית החולים הדסה לבין העיר בית שמש רקמה ראש העיר ד”ר עליזה בלוך עם שר הבריאות לשעבר הרב יעקב ליצמן ועם מנכ”ל משרד הבריאות דאז והיום משה בר סימן טוב.
משרד הבריאות קידם אישור לבית חולים ליד חניון האוטובוסים (בקרבת רמה ד’). המשך קידום תוכנית בית החולים תתבצע בישיבה הקרובה של הועדה הארצית לתכנון ובנייה. עיריית בית שמש בונה בניין מרפאות שעתיד לשמש גם את הדסה, ראש וראשון לכל אלו הוא השלוחה שנתפחה בקניון נעימי. עוד נכחו בטקס המשנה לראש העיר הרב יצחק אלמליח, המשנה לראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך, חברי המועצה הרב ישראל רמתי, הרב יגאל חדד, הרב ישראל מנדלסון, מנכ”ל העירייה יוחנן מאלי, גזבר העירייה אריה ברדוגו, יועמ”ש העירייה מיקי גסטווירט, יו”ר ארגון עזרת אחים הרב קאפ, מנהל השיווק האגדי של לאומית שירותי בריאות אפרים רוזנשטיין ואורחים נוספים.


שר הפנים והבריאות משה ארבל: “זהו יום חג עבור העיר בית שמש. אנחנו מבקשים להוביל הגשמת חזון צמצום פערים ומתן שירות איכותי בעולם הרפואה ולחזק את השירות האיכותי בקהילה. גם בתפקידי כשר פנים אני מבקש לחזק את הקהילות ובית שמש עתידה להפוך אחת הערים הגדולות בישראל, עיר שהקהילתיות חזקה בה”.


ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: “אנחנו מבקשים כעירייה לקחת אחריות גם על עולם הבריאות של תושבי העיר שלנו.
אנו עושים היום היסטוריה בעיר בית שמש ואני רוצה להודות להנהלת המרכז הרפואי הדסה, למנכ”ל פרופ’ יורם וייס וליו”ר הדירקטוריון הגב’ דליה איציק, על ההחלטה להקים את מערך המרפאות של הדסה בבית שמש.
חשוב לי להודות לשר הבריאות לשעבר הרב יעקב ליצמן, המנכ”ל הדסה לשעבר פרופ’ זאב רוטשטיין ומנכ”ל משרד הבריאות בעבר ובהווה משה בר סימן טוב שהובילו את החיבור בין הדסה לבית שמש עוד בראשיתו.
תודה להנהגת הדסה דהיום על שיתוף הפעולה שקרם עור וגידים למען התושבים שלנו. מדובר בבשורה של ממש ובשדרוג משמעותי לשירותי הרפואה מהם ייהנו משפחות רבות, שיקבלו טיפול רפואי מקצועי ואיכותי מבלי לצאת מהעיר”.


במסגרת שלוחת הדסה בקניון נעימי ינתנו שירותי הרפואה הבאים:

מרכז נשים – היטרוסקופיות, אורודימקה, מרפאת נערות ואורוגניקולוגיה.
מרכז ילדים – אשפוז יום ומרפאות פסיכיאטריה, האכלה, אלרגיה ועיניים.
מרכז מבוגרים – אשפוז יום פנימי מרפאת כאב, מרפאת עיניים, מרפאת אלרגיה, קרדיולוגיה וגסטרו.

מבעד להדסה

כששוטפים את הרכב, מגלים את השריטות
אם נתבונן היטב סביבנו לכל כיוון נראה התקדמות יפה וברוכה בעיר, אך ההתקדמות הזו רק מחדדת עבורינו את המצב הנוכחי האמיתי, כמה מצבינו היה רע עד היום, וכמה עוד חסר.
כל טקס וטקס בבית שמש דומה לאדם שנמצא בחדר אמבטיה מלאה אדים, ולא רואה כלום, הטקס מגיע, מנגב לו את המראה ואומר לו: “זה הפרצוף שלך”.
כשנחנוך את הרמזור הראשון בעיר, נראה כי אנו רחוקים שנות דור מאשדוד ראשון לציון ואפילו בני ברק.
אז נכון, בבית שמש אין בית חולים, יש טרם, אבל הוא לא מקבל את חברי קופת חולים מאוחדת. מיון אין וגם לאחר החניכה לא יהיה, אבל כן יהיו מרפאות ובעוד 3 חודשים אפילו חדרי ניתוח.

 

יאמר לזכותו
על המודעות התנוסס שמו של אורח הכבוד יו”ר ש”ס הרב אריה דרעי, אך מכלוף לא הגיע, לא בגלל סנוביוּת, לדרעי יש מעלה גדולה שעליה הוא לא דילג וכדאי שנבחרי ציבור מבית שמש ילמדו אותה ממנו. דרעי לא מגיע לאירועים אם הוא לא השר הממונה בפועל, זאת למרות שעד לינואר הוא כיהן כשר הבריאות.
שימו לב שיש נבחרים שלא קשורים פה בעיר לשום דבר של עשייה, אך קושרים לעצמם כתרים, על היוזמה, על הדחיפה, ועוד כל מיני מילים שנדחפו בכח המסתירים בחובם בוז אחד גדול של ריקנות מעשייה ציבורית.
זהו אחד הדברים שבזכותם דרעי קנה לעצמו תהילת עולם. לא עשית? זוז!!!

חונכים את שלוחת הדסה בבית שמש

השאר תגובה

כתבות אחרונות