בדיקת קורונה בבית שמש

היכן עושים בדיקת קורנה והאם היא עולה כסף? | כמה זמן נצטרך לחכות עד לקבלת התשובה | מהי בדיקה סרולוגית והיכן היא מתבצעת?

בדיקות לאבחון המצאות נגיף קורונה בדרכי הנשימה מבוצעות בעזרת מטוש על מנת לאבחן חולים פעילים. הבדיקות נערכות בקופות החולים אלא שתצטרכו לחכות יום או יומיים עד שימצא לכם תור, בשביל זה קיימות עמדות בדיקה, למשל בחניון הסמוך למכללה הלאומית לשוטרים ישנה עמדת בדיקה בחינם שהתשובות עליהם מגיעות בתוך יום או יומיים והיא מבוצעת רק לאלו המגיעים ברכב, והתורים שם ארוכים, ארוכים מאד. זמני הבדיקה הם בימים א’ – ה’ בין השעות 14:00 ל-22:00.

אם אין לכם רכב או שאתם רוצים לבצע את הבדיקה קרוב לבית ישנה עמדה של מד”א בשכונת המע”ר ברחוב יוסף עזרן, בימים א’ – ה’ בין השעות 15:00 ל-20:00 בערב, וביום ו’ בין השעות 8:00 ל-11:00, לאחר הגעתכם תצטרכו להמתין כשעה בתור אך הבדיקה היא בחינם, ואת תוצאת הבדיקה תקבלו בתוך יום אחד.

ניתן גם לבצע בדיקת קורונה מהירה (למרות שהיא פחות אמינה, אך מספיק מדוייקת) באולם ספורט שייבר – רח’ אבא נעמת 8 מהשעה 08:30 ועד 18:00. ובתחנת מד”א ברח’ בן צבי 33 מהשעה 11:00 ועד 17:00. עלות הבדיקה היא 52 שקלים ואת תוצאות הבדיקה תקבלו במקום בתוך 15 עד 30 דקות.

ישנה בדיקה נוספת והיא בדיקה סרולוגית זוהי בדיקת דם שמבוצעת ע”י דקירה קטנה באצבע ונועדה לגילוי נוגדנים בדם לנגיף קורונה. הימצאות נוגדנים כאלו בדם מעידה על כך שהנבדק נדבק בנגיף הקורונה לפחות שבועיים לפני ביצוע הבדיקה. מטרת הבדיקה היא לקבל אישור החלמה.

בבית שמש ניתן לערוך בדיקות סרולוגיות בשעות הערב בארבעה מוקדים בבית שמש:

רמה א’ – רח’ נחל גילה 10

רמה ב’ – רח’ רבי מאיר בעל הנס 6

רמה ג’ – רח’ אלישע הנביא 17

שכונת נחלה ומנוחה – רח’ רבינו חיים הלוי 1

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: “אני קוראת לכל ההורים לילדים בגילים 3-12 להגיע עם הילדים ולבצע בדיקה סרולוגית. אנחנו חייבים להיאבק בגל הרביעי בכל האמצעים העומדים לרשותנו. בית שמש מנצחת את הגל הרביעי”.

התור במתחם בדיקת קורונה ברחוב יוסף עזרן. צילום שובל רווח.

השאר תגובה

כתבות אחרונות