אתי מאיר מונתה ליו”ר המועצה הדתית בבית שמש

הלם במפלגות החרדיות, לפני דקות אחדות השר מתן כהנא הודיע על מינויה של אתי מאיר לממונה על המועצה הדתית בבית שמש, אמש הגיע לבית שמש יו”ר סיעת ש”ס הרב אריה דרעי והודה לראש העיר עליזה בלוך על כך שהיא עומדת לצידם ומקיימת את ההבטחה שהבטיחה להם עם כניסתם לקואליציה. עכשיו ראש העיר צריכה לומר לדרעי: “אין בעד מה”. נציין שראש העיר עשתה כל שלאל ידה על מנת לקיים את הבטחתה לסיעת ש”ס.

מנגד סגנית ראש העיר רינה הולנדר טוענת כי יו”ר המועצה הדתית הובטחה לסיעת הבית היהודי ולכן כשהיום השר מתן כהנא הכריע שיו”ר המועצה הדתית תהיה אתי מאיר הנמנית עם הזרם הדתי ציוני, הוא עשה מהלך צודק מבחינתה.

הולנדר קבלה את הבשורה בסיפוק רב, ואף הגיעה לטקס ההכתרה בלשכתו של השר מתן כהנא.


תגובת סגנית ראש העיר רינה הולנדר:

שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה…

נרגשת לבשר שברגעים אלה השתתפתי בטקס מינויה של גב’ אתי מאיר כממונה על המועצה הדתית בבית שמש.

מבחינתי מדובר בחלום שהופך למציאות. הבטחתי לבוחרים שלנו לפני 3.5 שנים שבראש המועצה הדתית יעמוד אדם עם השקפה דתית לאומית וברוך ה’ היום אני זוכה לקיים את ההבטחה וזאת הודות לשר הדתות מתן כהנא וצוות לשכתו.
אני מודה גם לחבריי מסיעת הליכוד על הגיבוי.

אתי ואני כבר ישבנו ושוחחנו על המשימות, היעדים והמטלות שממתינים לה. בעז”ה אתי תהפוך את המועצה הדתית למקום המאיר פניו לכל יהודי, ולמקום של שלום ואחווה.

ובנימה נשית, לפני 7 שנים מוניתי כאשה הראשונה החברה במועצה הדתית בעיר, והיום מתמנה אשה לעמוד בראש, כחלק ממהלך נרחב של השר לשירותי דת בו מתמנות נשים רבות כדבר מובן מאליו.

אני מודה מאד לשר לשירותי דת מתן כהנא ולצוות לשכתו על הליווי הגיבוי הסיוע ובעיקר על הגשמת החזון המשותף שלנו עבור העיר בית שמש.


מנגד הגיעו למערכת חדשות מיטב תגובות מהקצה השני של המערכת הפוליטית שבלשון אינם שבעי רצון מהמינוי.


המשנה לראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך:
אנו רואים בחומרה את התנהלותו של השר מתן כהנא במינוי נציגה מטעמו לראשות המועצה הדתית.

מינוי זה אינו משקף את עמדת רוב חברי מועצת העיר ואף את עמדת ראש העיר שדרשה מהשר שלא לבצע מינוי מעין זה בכפייה.

לצערנו מדובר במחטף פוליטי וכאמור בניגוד לעמדת ראש העיר בית שמש, שלא יקדם את שירותי הדת בעיר אלא יעמיק את תופעת המינויים הפוליטיים על פני המקצועיים על חשבון השירות לציבור.


סגן ראש העיר הרב שמעון גולדברג:
לצערי לאור חוסר הסכמות במועצת העיר שר הדתות מינה ממונה ללא שום שיתוף פעולה עם מועצת העיר, אתמוך ואסייע לכל מאמץ יחד עם הסיעות השונות במועצת העיר בכדי להביא לאישור הרכב למועצה הדתית, יובהר כי כל שינוי בסטטוס קוו בענייני הדת בעיר יתקל בחומה בצורה.


סיעת דגל התורה:
לצערנו הרב, שר הדתות מר כהנא נוהג בדורסנות כלפי תושבי העיר בית שמש ומינה לתפקיד ממונה המועצה הדתית אשה שמייצגת מיעוט של תושבי העיר, במטרה להפר את האיזונים הדקים והרגישים הקיימים בין האוכלוסיות השונות.
סיעת ‘דגל התורה’ תמשיך להלחם למען העקרונות שלשמן היא נבחרה, ובראשם נושאי הדת בעיר.


המשנה לראש העיר הרב מלאכי כי טוב:
המינוי אינו מייצג והושג בהתנהלות שאינה הולמת. המערכת צריכה להתבייש שזו התוצאה מהנהלים והחוקים שנקבעו כביכול לצורך “ייצוג הולם”.
הגורמים בתוך העיר ומחוצה לה, שפעלו בגלוי ובסתר להביא מינוי כפוי בניגוד לרצון רוב מוחלט של התושבים והרבנים, ככל הנראה התייאשו מעתידם כאן בעיר ודואגים לאכול ולשתות היום – כי מחר…

ה”הניצחון” שהם מרגישים עכשיו הוא ניצחון עצוב.


ממונה החברה הכלכלית הרב אברהם פרנקל:
המינוי הכפוי של ממונה במועצה הדתית בעיר שהורה עליו השר לענייני דת רק כדי לקדם מינוי פוליטי הוא חמור ואף נוגד כל הגיון וסדר.
למרות בקשת ראש העיר לעשות את הדברים בהסכמה כוללת היא נענתה בקביעת עובדות בשטח בניגוד לבקשתה ורצון רוב תושבי העיר.
אנו במועצה נמשיך לעשות כל מאמץ ואשר לאל ידינו להביא מינוי ראוי וכדי לשמר את ענייני פיקוח הדת בעיר כרצון רוב תושבי העיר וללא שינוי סטטוס קוו בענין.

השאר תגובה

כתבות אחרונות