אריה דרעי ביקר היום בבית שמש

סיור ראשון של יו״ר ש״ס הרב אריה דרעי במסגרת ׳יורדים לשטח׳ – בעיר בית שמש: הרב דרעי: ״בחרתי בעיר המתפתחת ביותר בארץ. התשובה הטובה ביותר לממשלת השנאה היא הוספת עוד תלמודי תורה ומוסדות קירוב״.

״כשרואים את הממשלה הרעה שקמה, שכל כוונתה היא להחריב את היהדות דרך המסורה לנו ולהכניס גורמים הרסניים כמו הרפורמים, התשובה שלנו צריכה להיות בשטח, בהרחבת הקדושה ע״י בניית תלמודי תורה ומוסדות קירוב״, כך אמר היום (א׳) יו״ר תנועת ש״ס ח״כ הרב אריה דרעי בביקור מיוחד שקיים עם בכירי התנועה בעיר בית שמש.

אריה דרעי תקף בחריפות את שר התפוצות נחמן שי שהתבטא: “מדינת ישראל תכיר בשלושת זרמי היהדות באופן שוויוני”. דרעי: “זה חילול ה’ שאין כדוגמתו, וזה נזק שאי אפשר לתאר”. (ראו סרטון).

לביקור התלוו ראה״ע בית שמש לשעבר ח״כ הרב משה אבוטבול, מנכ״ל התנועה ח״כ הרב חיים ביטון, מנכ״ל רשת ׳בני יוסף׳ הרב אבנר עמר, מנכ״ל אל המעיין הרב משה אילוז וצוות לשכת יו״ר התנועה. את פני המשלחת קיבלו נציגי סיעת ש״ס במועצת העיר, הרב יגאל חדד, המשנה לרה״ע הרב יצחק אלמליח והרב ישראל רמתי.

במהלך הסיור השתתפו עשרות רבות של ראשי ישיבות וכוללים ורבני קהילות בעיר, בראשם הגאון הגדול רבי שלמה זעפרני רב קהילות חניכי הישיבות, הגאון רבי אלחנן פרץ רב קהילת משכן התורה, והגאון רבי יצחק שרהבני, רב קהילת משכן רפאל. כמו כן, השתתפו עשרות גבאים ופעילים מרכזיים בעיר. מדובר בסיור ראשון של הרב דרעי במסגרת פרויקט יורדים לשטח, במהלכו יבחן היו״ר מקרוב את צרכי המוסדות והקהילות והדברים הדורשים טיפול. 

הסיור נפתח בסיור בסמינר מורשת דליה בניהולו של הרב אמיר קריספל, שם עמד היו״ר על ההתפתחות העניפה של הסמינר. לאחר מכן נפגש הרב דרעי עם שורה של מנהלי מוסדות חינוך בעיר בית שמש שהעלו בפניו את התנופה הקיימת ואת הצרכים הרבים כעיר מתפתחת.

משם פנה הרב דרעי לסיור ומפגש פעילים בשכונת רמת בית שמש ג׳, בבית הכנסת עטרת דוד ומאוחר יותר נפגש עם רבני הקהילות בשכונה בה נטלו חלק עשרות ראשי ישיבות ומוסדות.

הרב דרעי סיכם את הסיור ואמר: ״לא במקרה פתחנו את הסיור הראשון בעיר בית שמש, כי היא העיר מס׳ 1 בהתפתחות שלה. הציבור כאן גדל ב״ה בקצב מרשים, וגם לאחר התקופה הטובה של הרב אבוטבול כראש העיר שהניח את היסודות והתשתיות לכל הצרכים, עדיין צריך לדאוג להמשך הדרישות שרק הולכות ועולות.

״בדעתי לבחון כיצד אפשר למקסם את הכוח שלנו בעיר מול ראשת העיר, לקבל את מה שמגיע לציבור שלנו בזכות ולא בחסד. אני שומע על הקשיים הגדולים בנושא הקצאות לבתי כנסת ומוסדות חינוך ואת הבעיות המשפטיות שהמנהלים שלנו סובלים מהם. הדבר הזה חייב להסתיים.

״יחד עם זאת, לצד מוסדות החינוך החרדיים המעולים, אנחנו חייבים לשים דגש חזק על בית ספר לקירוב בעיר שיתפתח ויגדל. יש לנו אחריות לכלל תושבי העיר שרוצים חינוך יהודי וערכי ולכן חייבים לעשות הכל שהמוסד יהיה במבנה מפואר עם שעות חינוך טובות וברמה גבוהה כדי לתת אלטרנטיבה חינוכית טובה״.

כתבה ששודרה בערוץ 12

השאר תגובה

כתבות אחרונות