אמש התקיימה ישיבת מליאה סוערת במיוחד

אמש בישיבת המליאה שלום אדרי הטיח דברים קשים על ניהול העיר בית שמש וירה לכל הכיוונים. | על יו”ר ועדת תכנון ובנייה גולגברג:  אסור לו להיות יו”ר ועדת תכנון ובנייה. | ליועץ המשפטי מיקי גאסטווירט אמר: אתה הרבה שנים לא עושה את העבודה שלך ולא בכדי רצו להחליף אותך. | ליוחנן מאלי רמ”ט ראש העיר: אני אחליט מי יהיה הממלא מקום שלי, לא אתה ולא היא (ראש העיר עליזה בלוך) | לראש העיר עליזה בלוך: אם את לא תקחי איתך את המחנה הציוני את תתחרטי על כך כי הם (החרדים) מטעים אותך.

כל ישיבות המליאה מתחילות באוכל ומסתיימות בימי הולדת, אמש בעקבות ט”ו בשבט חולקו מגשיות עם פירות יבשים, אך גזבר העירייה אריה ברדוגו כנראה לא שיחרר מספיק כסף ולכן לא היו שווארמות ושניצלים כפי שהיו בישיבת המליאה הקודמת.

גזבר העירייה אריה ברדוגו לא שיחרר מספיק כסף למליאה ולכן הפעם לא היו שווארמות ושניצלים

יתכן וחסכו את הכסף בשביל לקנות ציוד סאונד בסך 5000 שקלים ומהיום מנחם שבתאי מאגף הרכש יתחזק את הסאונד במקום התקליטן אלי יוסף שהיה עד היום בישיבות המליאה.

אלי יוסף עובד מעל שנה עם העירייה, הוא זכה במכרז לשנתיים ותמוה מאד איך ניתן לבטל לו את המיכרז, אמנם קניית הציוד חוסכת לעירייה עלויות, אך מצד שני הסכמים צריך לכבד.

האם יותר לא נראה את אלי יוסף בישיבות המליאה?

בישיבות האחרונות כמעט כל החברים מגיעים וגם היום היתה נוכחות כמעט מלאה של חברי המליאה כולל אלישיב גוטמן שנעדר משתי ישיבות מליאה רצופות ובסך הכל עד אתמול הוא השתתף רק בישיבת מליאה אחת. כזכור החוק מחייב את ראש העיר לשלוח מכתב התראה לחבר מועצה שלא הגיע לישיבת המליאה פעמיים רצוף, ובפעם השלישית אם הוא לא יגיע לאחר שקבל מכתב התראה יפסיק את חברותו בעירייה. בית שמש כנראה היא מעל החוק ופה לא מכבדים את החוק הזה. כך או כך כולם נכחו מלבד המשנה לראש העיר איציק אלמליח.

אלישיב גוטמן נכח בפעם השניה מאז היבחרו

אז כפי שאמרנו בראשית הכתבה ישיבת המליאה לא עברה בשקט, ואף נתקעו שתי הצבעות. האחת של חוק הרעש, שאותו הסירו חברי סיעות הליכוד והבית היהודי, החוק שאמור היה לעלות להצבעה קבע שיהיו ימים שיהיה אפשר להרעיש עד השעה אחת בלילה במקום 12, כגון ימי חול המועד סוכות שחל בהם שמחת בית השואבה ועוד, בסה”כ עשרה ימים. וההצבעה השניה היא על מינוי ועדת ההנחה בארנונה.

עושה רושם שהליכוד והבית היהודי מנסים יחדיו בכל כוחם לתקוע קרשים בגלגלים ולמרר את חייה של ראש העיר, אמנם בשלב זה הם לא מתכוננים לצאת מהקואליצייה, אך עושה רושם שהם עושים את הכל על מנת שראש העיר תוציא אותם.

הליכוד והבית היהודי הסירו מסדר היום את חוק הרעש

יו”ר הליכוד מר שלום אדרי הותיק מבין חברי המועצה קבל על כך שהעירייה מתנהלת בצורה לא תקינה, איך יתכן אומר אדרי שחבר מועצת העיר שמעון גולדברג (אגו”י) יכהן כיו”ר ועדת תכנון ובנייה בשעה שיו”ר הועדה אמור להיות סגן ראש עיר, מיקי גאסטווירט ענה על כך שהעניין תלוי ועומד בבית המשפט, גולדברג טוען מצידו שהוא כן סגן ראש עיר אך לא בשכר.

ליועץ המשפטי מיקי גאסטווירט אמר אדרי: אתה הרבה שנים לא עושה את העבודה שלך ולא בכדי רצו להחליף אותך.

גם מראש העיר עליזה בלוך לא חסך אדרי את לשונו ואמר לה אם לא תקחי איתך את הציונים ותעבדי איתם חזק את תתחרטי על כך, כי החרדים (אגו”י) מטעים אותך.

ראש העיר לא נשארה חייבת ואמרה שכל חבר מועצה יחליט עם עצמו האם הוא בא לשרת את הציבור או שהוא בא להפוך אירוע ל…, אדרי ענה לה: “רק את באה לשרת את הציבור”.

אף אחד לא מעז לדבר כך לראש העיר, מצד שני אדרי מבוגר ממנה וותיק ממנה הן בעיר בית שמש והן בפוליטיקה.

גם חבר מועצת העיר צבי ווליצקי רצה לומר את דברו אך ראש העיר סירבה לתת לו לדבר.

לבסוף נערכו שתי ימי הולדת עם עוגה אחת, לסגנית ראש העיר רינה הולנדר, ולחבר מועצת העיר שמעון גולדברג. סגן ראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך בירך את גולדברג ואמר שהשותפות בינהם היא שותפות מלאה והוא מאד נהנה לעבוד אתו יחד, וגם כשיש ביננו ויכוחים (מעניין איזה) אנחנו יודעים להסתדר. שמעון יודע לעשות עבודה מקצועית למרות כל הרעשים מסביב, ויש לא מעט כאלה. הוא מקדם יפה את בניית העיר בית שמש ודואג לכלל המגזרים כולל הקצאות….

כשאדרי שמע את המילה הקצאות, אז הוא אמר דואגים להקצאות למגזר החרדי, למה ראש העיר לא דואגת לכביש לוי אשכול? ארנרייך ענה לו דוקא אתה וראש העיר עובדים יפה ביחד ומפתחים את העיר הותיקה, את הככרות וגני המשחקים. שלום אמר לו אל תאיים עליה בסוף הדרך, אל תעשה לה מה שעשית לדני וקנין. ארנקייך ענה לו אתה עושה לה את זה באמצע הדרך.

ראש העיר עליזה בלוך לא נתנה לויכוחים הללו להימשך, ובעוד אדרי צועק ללא מיקרופון ראש העיר בירכה את סגנית ראה”ע רינה הולנדר שיהיה לך יום הולדת שמח לך ולמשפחה, אריכות ימים, שתהיה שותפות יפה, ותמשיכי לקדם את הדברים שאת מאמינה בהם, וגם לשמעון אני מאחלת יום הולדת שמח, שתמשיך לבנות לשמור שנצליח לייצר פה שותפות אמת.

אצלנו אין הדרת נשים, ברילנט מברך את רינה

גם חבר מועצת העיר וממונה תיק שפ”ע הרב שלמה ברילנט בירך את רינה שתזכי לשנים טובות עם הילדים והנכדים, כולם ב”ה הולכים בדרך ה’, התורה והמצוות, אך עם כל הרעש וההמולה מסביב מי יכול לשמוע.

יוסי ברנפלד מציג את המסכה עם הלוגו של העירייה

בדרך ליציאה מהאולם קבלתי שי מיוסי ברנפלד – עוזרו של חבר מועצת העיר יוסי גולדהירש – מסכות עם לוגו של עיריית בית שמש. לפחות יצאנו עם טעם טוב בפה. תודה יוסי.

השאר תגובה

כתבות אחרונות