אמש התקיימה ישיבת הנהלה סוערת במיוחד

אמש נערכה ישיבת הנהלה סוערת במיוחד, בהם התגוששו חברי מועצה אחד בשני. אדרי לברילנט: “אתה מחמם את הרבנים”. שטרית לברילנט: “אגן על הנוער החרדי שדורש מגרש משחקים בגופי”. גולדהירש למנדלסון: “לא אומרים לא לראש העיר”. מנדלסון לגולדהירש: “אנו לא מכבדים פוליטיקה זולה ודמגוגיה חסרת טעם”.

בדרך כלל שאומרים את צמד המילים “סדקים בקואליציה”, מתכוונים לקונפליקט בין ראש העיר לבין חלק מחברי הקואליציה, במקרה שלנו מדובר בקונפליקט בין מפלגות בקואליציה ואפילו במחנות בתוך המפלגות עצמם. והפוליטיקאים כמו פוליטיקאים לא מתביישים להכחיש ולומר “אין כלום”, “הכל בסדר”.

-פרסומת-
הילה מועלם

ישיבת הנהלה התקיימה במרפסת העירייה באוויר הפתוח – האווירה פחות. לאחר ישיבת ההנהלה הובהר לכולנו – כולל אחרון הספקנים שביננו, אשר האמין ל”הכל בסדר” של הפוליטיקאים, שהיחסים בין חברי המועצה גרועים ואפילו גרועים מאד.

גילוי נאות היינו במרפסת של העירייה דקות ספורות לפני שישיבת ההנהלה החלה, אך הלכנו משם מבעוד מועד, ככלל אנו נמנעים מלהגיע לישיבות המליאה וכמובן לישיבות ההנהלה משום שישנם טענות שהמצלמות שלנו עלולות לגרום לתסיסה מיותרת… אז לא התססנו, חברי המועצה הסתדרו לבד.

לכאורה הפיתרון הוא די פשוט, ראש העיר יכולה להרכיב קואליציה צרה, אך היא בוחרת במודע קואליציה רחבה על מנת לספק את כל המגזרים בעיר המורכבת הזו. והמחיר הוא מה שראינו אמש בישיבת ההנהלה, האם זה יחזיק מעמד לאורך זמן? ימים יגידו.

ראשית כל נאמר שמארגני ישיבת ההנהלה מר דוד וקנין ויובל אוחיון דאגו שהכל יהיה על מי מנוחות, לכבוד חברי המועצה ערכו שולחנות ועליהם מגש עם תפוח בדבש, מגש פירות מעוצב בטוב טעם פרי ידיה של הגב’ טובה ביטן, עוגות, פיצוחים ושתייה כיד המלך, ולא שכחנו להזכיר גם את השוקולדים והיינות. בנוסף המתין לכל חבר מועצה שי של יינות ושמן זית, והכל באווירה הצח של מרפסת העירייה לאור הירח.
לאחר מכן ראש העיר הגישה תעודת הוקרה לחיילת מצטיינת בית הנשיא שהגיעה בליווי הוריה, תוסיפו לכך את יום ההולדת למזכיר המליאה מר ניסים כהן, ותקבלו מראה ממש יפה אך מבלבל.

ואז זה קרה!!! ותיק חברי מועצת העיר מר שלום אדרי (הליכוד) וממונה אגף שפ”ע הרב שלמה ברילנט (דגל התורה) החלו להתקוטט אודות שמות הרחובות בשכונת נוה שמיר, אדרי קבל בפני ברילנט על כך שהאחרון דורש לשנות את שמות רחובות השכונה לשמות של רבנים, על אף שבנשימה אחת הוא טוען שהשכונה היא חילונית, אדרי אף האשים את ברילנט בכך שהוא מחמם את הרבנים.

מ”מ וסגן ראש העיר מר משה שטרית אף הוא התעמת מול חבר מועצת העיר הרב שלמה ברילנט, ואמר שמגרש הכדורגל בפולשים זהו צורך של תושבי השכונה שפנו אלינו בכדי שנמצא עבורם מקום להתאמן ולשחק, לילדים הללו מגיע תנאים בסיסיים, ופתרונות הולמים, ואם צריך הוסיף שטרית אגן עליהם בעצמי.

בלוך וברטוב. צילום: אלי יוסף

האם זהו מחירה של קואליציה מקיר לקיר?

צילום: אלי יוסף

בחזית אחרת לגמרי התקוטטו שני חברי מועצה נוספים הרב יוסי גולדהירש (דגל התורה) והרב ישראל מנדלסון (הבית היהודי), מנדלסון טען כלפי גולדהירש: “אתה לא יכול מצד אחד לרמוס את ועדת הכספים ‘למען טובת הציבור’ – כאשר מדובר על דברים שוליים ונמוכים מול ערך הועדה והשקיפות, ומאידך כאשר מדובר על ‘טובת הציבור’ בסכום של מעל 30 מיליון ש”ח שזה ‘באמת’ טובת הציבור, שיפור פני העיר ועזרה לנוער לזגזג ולומר רגע לא אמרו לי מראש אז שהציבור ימתין והגינות והפיתוח של עשרות פארקים בעיר ימתינו עד שתסיים את משחקיך הפוליטיים.”

לאחר מכן גולדהירש הפנה קריאה לעבר מנדלסון: “לא אומרים לא, לראש העיר, צריך לכבד אותה”, מנדלסון לא נותר חייב וכעבור מספר דק’ בנושא אחר שנוי במחלוקת קרא לעברו: “אתה מנסה בפוליטיקה זולה להעביר משהו פוליטי שחשוב לך, אך כשמגיעים לדון בנושאים שהם באמת ‘טובת הציבור’ ונדרשים לקבל החלטות כלליות בעלי חשיבות גבוהה אתה בעצמך תגיד לא לראש העיר ולא תכבד את דעתה.”

“גולדהירש! אתה סותר את עצמך כל רגע”, קרא מנדלסון לעברו, “די אל תעשה מאיתנו מטומטמים, תאמר את דעתך האישית ונכבד אותך, במקום להסתתר מאחורי ‘טובת הציבור’ או ‘כבוד ראש העיר’, אנחנו מכבדים פוליטיקה ודעתו של כל נציג אבל לא פוליטיקה זולה ודמגוגיה חסרת טעם.”

חברי מועצת העיר גודלהירש וברילנט בחרו לא להגיב.

כתבות אחרונות