אלי יוסף זועק ממיטתו שבבית החולים: שימרו על ההנחיות

תקליטן העירייה אלי יוסף נדבק לפני שבועיים בנגיף הקורונה, והחל משבוע שעבר הוא מאושפז בבית חולים, שוחחנו עמו: אני מרגיש נורא ואיום, כאבים בכל הגוף, הרגשה של בחילות, והתקפי שיעולים נוראיים, אני לא מאחל את זה לאף אחד, אני מתחנן אליכם, שימרו על ההנחיות.

תקליטן העירייה היקר אלי יוסף, האיש שרואים אותו לא אחת באירועים שמארגנת העירייה, בישיבות המליאה או ההנהלה (היום יש אחת כזאת והוא כמובן לא יופיע), חלה בקורונה, שבוע שעבר הוא עבר בדיקה ויצא שלילי, אז הוא בריא? הצחקתם את הנגיף, לפני שהקורונה עברה דירה למישהו אחר היא דאגה להשאיר אחריה הרס רב, אלי חלה בדלקת ריאות ואושפז בבית החולים הדסה עין כרם במחלקת קורונה. המחלקה שם לא דומה לשום מחלקה אחרת שראיתם עד כה, מעל מיטת החולה תלויה בייביסיטר בדמות מצלמה שמצלמת 24/7, וכמובן אין שם ביקורים, מדובר במחלקה סגורה במובן הכי נעול של המילה.

הילה מועלם
אלי יוסף בימים טובים יותר

וכך אלי מספר לנו: שוחחתי לפני זמן קצר עם חולה שאושפז איתי בחדר (תוך כדי השיחה אנו שומעים זעקות כאב ממיטה מרוחקת) לפתע ירדה לו הסיטורציה (ריווי חמצן בדם) ל70% 50% וכן הלאה עד שהוא הלך לעולם שכולו טוב. הפחד מהאי ודאות, מה יהיה עם משפחתי, הכאבים והבדידות – במיוחד בשבת – שחסרים לך ההוואי המשפחתי והבישולים, לא שווים את מחיר הבושה לרגע קט לומר לניצב מולכם תתרחק ממני שני מטרים, תחבוש מסכה וכו’, להוי ידוע שמי שלא שומר על הכללים מנת חלקו עלולה להיות סבל רב וייסורים גדולים.

את אותו הסיפור תוכלו לשמוע מתקליטן נוסף מבית שמש (צריכים לבדוק מה יש להם במיקרופון) בשם עובדיה גבריאלי שאף הוא חלה בנגיף הקורונה ואושפז בבית החולים. שוחחנו עמו לפני זמן קצר: מי שלא חווה את ההידבקות בנגיף עלול לחשוב שמדובר בסוג של שפעת, אבל כשאתה נדבק אתה מבין שמדובר כאן במשהו רציני, אני הגעתי למצב של סכנת חיים, וראיתי מולי מחלקה שלמה במצב דומה, הצוות הרפואי עובד במשך 18 שעות רצוף בתוך חליפה שקשה להיות בתוכה אפילו רבע שעה, הרופאים והאחיות מתרוצצים הלוך ושוב בחרוף נפש ולא זוכים להערכה שמגיעה להם.

התקליטן עובדיה גבריאלי
התקליטן עובדיה גבריאלי

הקורונה לא פוסחת גם על מפורסמים מבית שמש, לא מזמן נדבקו בנגיף חבר הכנסת הרב משה אבוטבול, יו”ר ארגון עזרת אחים הרב אבריימי קאפ ויועץ התקשורת של ראש העיר העיתונאי רפי פרלשטיין.

חה"כ הרב משה אבוטבול

חה”כ הרב משה אבוטבול מספר: היתה לי תחושת כבדות ועייפות, הרגשתי חולשה בכל הגוף המלווה בחום, צמרמורות וכאבי פרקים. שמעתי סיפורים מכאלו שחוו העדר טעם וריח, קשיי נשימה וכדו’, אצלי ברוך ה’ זה לא היה.

אני מודה לה’ שלאחר כ-10 ימים חשתי בהקלה וכעבור מס’ ימים ללא כל תופעה הורשתי בהוראת הרופאים לצאת מביתי עם סיום המחלה.

מודה לה’ הטוב ולרעייתי היקרה שטיפלה בי במסירות, ולכל בני ביתי והחברים שהתפללו וחיזקו אותי בתקופה זו.

ולכל מכחישי הקורונה הריני להודיע להם שישנה קורונה, כולנו נתפלל חזק שלא נגיע אליה ח”ו, ושהקב”ה ישלח רפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל אמן.

אמש התבשרנו שבית שמש הפכה להיות עיר ירוקה, נברך את ראש העיר ד”ר עליזה בלוך ואת אנשי לשכתה, את מנכ”ל העירייה איתמר בר-טוב, ואת כל הנוגעים בדבר על המאמצים הרבים שהשקיעו בכדי שנהפוך מעיר אדומה לעיר ירוקה, ואנו מצידנו צריכים להמשיך לשמור על ההנחיות.

אנו מאחלים רפואה שלמה לאלי יוסף ומברכים אותו שישתחרר בקרוב, ואם בכתבה הזו מנענו מאדם אחד להידבק, יהא זה שכרנו.

כתבות אחרונות