אירועי הקיץ בבית שמש הגיעו עד אליך?

מ”מ וסגרה”ע משה שטרית פרסם היום הודעה ובה נאמר כי אם תוכניותיו כממונה תרבות לשעבר היו יוצאות אל הפועל היינו מקבלים יותר. הוא לא חסך את שבט לשונו מראש העיר שלדבריו השתמשה בכספי האירועים בצורה לא אחראית עבור פרוייקטים שנוגעים למעט אנשים בעיר.

לעובדות: יש את אירועי המעבדה שעליהם אמון מר שטרית כמו גם הפעלות המתנ”סים הרבות, ואירועי יום חמישי. בנוסף ישנם שלל אירועים ופעילויות המתאימות למגזרים שונים. רק אתמול היינו עדים להופעה מרגשת ומשמחת של שמעון בוסקילה עבור הציבור הכללי.

העיר בית שמש היא עיר מגוונת וצריכים לרצות לא רק את הציבור החילוני כי אם גם את הציבור הדתי לאומי, בדיוק בשביל זה מביאים לכאן את יונתן רזאל, אבל מה עם החרדים שהם יותר ממחצית העיר? להם כבר מביאים זמר מהשורה הראשונה, את אברהם פריד. אז מה שהיה עד עכשיו זה לא תרבות?

כנראה שלא, משום שלחרדים מביאים זמר אשכנזי, ומה עם תזמורת אנדלוסית לציבור החרדי? ומה עם בריכה בגבעת וושינגטון ומה עם טיול לצפון? אז זהו שיש גם את זה.

המגזר היחיד שקופח הוא המגזר הנשי, לדעתי היו צריכים לעשות ערב נשים שיהיה למעשה ערב פיוטי משהו, עם ליאת יצחקי וגילה בשארי, אולי הייתי מוסיף לאירוע גם את מאיה מורנו אלמנתו של סא”ל עמנואל מורנו, שבשבוע הבא תתקיים אזכרה במלאת 14 שנים לנפילתו בנסיבות מסתוריות, אז נוכל לומר לכם בביטחה שגם את זה יש.

אז מה מפריע לסגרה”ע שטרית אם כל המגזרים מקבלים תרבות? לא מספיק שמעון בוסקילה? כנראה שלא, צריכים לעשות אירוע נוסף עם אגם בוחבוט סטטיק ומרגי, ואז נוכל לומר שיש לנו תרבות בעיר. הבעיה היא שגם את זה יש אז מה הבעיה? אולי כי הוא לא מארגן את האירועים? הוא לא כזה קטנוני, וזה לא מתאים לו, מה גם שחלק נכבד מהאירועים שהזכרנו לעיל הוא חתום עליהם.

אולי הבעיה היא שבוטלו אירועים לגימלאים, קרוב ל-30 הפנינגים בשכונות, ושלושה ימי עיר הילדים. אבל על הדברים הללו מבלי לבדוק אותם לא מצדיקים לפרסם פוסט כזה.

אז תקראו בעצמכם את הפוסט ותנסו להבין מה שאנחנו לא הבנו.

משה שטרית יום העצמאות 2020

"אתמול הגשנו בקשה למליאת מועצת העיר שתעסוק בביטול תוכנית שהוגשה על ידי ראש העיר למפעל הפיס. אחד החלקים המשמעותיים בתוכנית, לפני ששונתה, היה נושא האירועים בקהילה. אם התוכנית הייתה יוצאת לפועל, היה לנו קיץ מאוד מעניין. בפועל, ראש העיר שינתה את התוכניות (ללא ידיעתנו) והשתמשה בתקציבים בצורה לא חכמה ולא אחראית עבור פרויקטים לא משמעותיים שנוגעים במעט מאוד אנשים. בגלל זה אתם מרגישים קיץ עם מעט מאוד תכניות. כמובן אחרי היציאה לדרך הכל כבר היה מאוחר מדי. ובגלל זה ראש העיר וצוותה מפרסמים בהיסטריה בעיתונים ובפייסבוק טיולי נשים לקברי צדיקים או מפגשי מחצלות בלילות, שכבודם במקומם מונח, אבל עדיין, לא מה שציפיתם. היה גורם תקציבי נוסף שלצערי לא נותב למקומות הנכונים, קולות קוראים שמגיעים מהמשרדים הממשלתיים השונים ונועדו לצורך קיום אירועים ופעילויות קיץ. שם ראש העיר עשתה משהו חמור בהרבה. היא יעדה את התקציב לגורמים ספציפיים בעירייה או מפלגות (וחלקי מפלגות) שעושים את דבריה. כך שיהיו כאלה שיהנו מהתקציבים הללו, אבל לא בחלוקה עירונית צודקת... אך יש גם נקודות אור בסיפור: 1. למרות העבודה במחסור התקציבי, את חלק מהאירועים הצוותים הטובים ברשת המרכזים הקהילתיים ואגף האירועים הצליחו להוציא אל הפועל ואני מקווה שלפחות בכך יתנו מענה חשוב ונצרך עבורכם. 2. אנחנו איתכם וממשיכים להיות איתכם. ועל מה שמגיע לכם, התושבים, ניאבק." עד כאן לשון הפוסט.

כנראה שהתשובה נמצאת במשפט: על טעם ועל ריח אין מה להתווכח.

השאלה היחידה שאנו צריכים לשאול את עצמנו היא כיצד אתם התושבים מרגישים? האם יש לכם מספיק אירועים שנוגעים בכם ומעניינים אתכם ביחס לקיץ 2019?

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני