אושר עד רכשו עגלות חדשות בעלות מנגנון דיגיטלי

עגלות הסופרמרקט אמורות לשמש אותנו במהלך הקניות, ובסוף הקניה אנו אמורים להחזירם למקומם, לשם כך רשתות המרכולים רכשו עגלות בעלות מנגנון מכני המאפשר לקחת את העגלה בהשאלה מתחנת העגלות בתמורת פקדון של 5 שקלים, ובסיום הקניה עלינו להחזירה למקומה ולקבל את ה-5 שקלים בחזרה.

אלא שהלקוחות המציאו פטנטים מפטנטים שונים כיצד להוציא את העגלה מבלי להפקיד 5 שקלים, כגון הכנסת קיסם ועוד. והמצב הוא כזה שהלקוחות עורכים את קניותיהם ומשאירים את העגלה בסמוך לרכבם.

אבל זו רק חצי צרה, ישנם כאלו שלוקחים את העגלה לביתם, וישנם מקרים קיצוניים של כאלו הזורקים אותה לכביש או מדרדרים אותה לתחתית ההר, או עושים בה שימושים אחרים, ומעמיסים עליה חומרי בנייה, ושיא החוצפה היה לפני כמה שנים שהתפרסמה תמונה של אדם שהפך את העגלה למנגל.

עגלות חכמות. אושר עד.

מיותר לציין שאי החזרת העגלות לתחנת העגלות גורם נזקים גדולים לסופרמרקטים, בעקבות כך החליטו ברשת המרכולים אושר עד לעצור את ההתעללות בבעלי גלגלים ולרכוש עגלות חדשות עם מנגנון דיגיטלי שאינו מאפשר לקחת את העגלה אלא אם כן הפקדת במכונה 10 שקלים במזומן או בכרטיס אשראי.

לכל עגלה יש מספר סידורי בן 3 ספרות, והמכונה יודעת לזהות האם העגלה הוחזרה או לא, וכל עוד שהעגלה לא הוחזרה למקומה לא תוכל לקבל את כספך בחזרה. במילים אחרות בלי טריקים ובלי שטיקים, החזרת את העגלה קיבלת את ה-10 שקלים, לא החזרת הלכו ה-10 שקלים.

עקבנו וראינו שהשיטה עובדת כמו עגלה שוויצרית, לא מצאנו אף עגלה בחניה. אז באמת הגיע הזמן לחנך את הלקוחות, נראה אם עוד רשתות מרכולים ילכו בעקבותיהם.

כתבות אחרונות